Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.01.2015 10:26:38 

BELLS z Jasmínových hor - kolie dlouhosrstá

16. 2. 2012
Skoro se tomu ani nechce věřit, jak ten čas strašně letí, ale je tomu tak...
Bellsík dnes slaví své již 5. narozeniny!!!
 
 
Náš milovaný Sísoušku, přejeme ti, ať se tě stále drží zdraví,
neopouští tě tvůj elán a radost ze života a plní se ti vše,
co si takový pesan v tomhle krásném, „produktivním"  
věku jako ty, může jen přát... Pac a pusu na čumáček!
 

 
26. 10. 2011
Stránky nám pravidelně zamrzají, na to už jsme si tak nějak zvykli a lepší to asi nebude:-) Téměř pravidelně ale doplňujeme fotogalerii na rajčeti. Rozhodně to neznamená, že by se u nás nic nedělo. Právě naopak, v reálném životě nestíháme a nevíme, kam dřív skočit… Konečně už snad také "skočíme" na oficiální agility pole:-) Letos jsme se prozatím „ testovali“ na několika neoficiálních závodech a výsledky nepatřily k nejhorším. Jenže - panička je v tomhle nervák a nerada „riskuje“, Bellsíno zase občas zapomene, že agi je to nej a nic jiného ho nezajímá:-) Takže plánovaný start byl prozatím odsunut na začátek roku 2012 a z toho se už nevykroutíme, slibuji  Také jsme trochu začali koketovat s obediencí, panička se naučila používat klikr, našli jsme vhodnější motivaci a cvičíme a blbneme, jen tak pro radost… A že to radost je, když to baví i toho našeho „nemotivovatelného“ pana koliáka
Noapak téměř úplně jsme vyskočili z pole výstavního, co tam taky dál…  Letos jsme byli zatím jen na mezinárodce v Litoměřicích, kde z toho byl CAC a res. CACIB. Příští týden dáme ještě klubovku a 2 výstavy budou naše konečné letošní skóre.
No a nakonec si necháme novinku nejnovější a nejhezčí - minulý týden se z Bellsínova srpnového románku s krásnou trikolorní Tinuškou (Anthea Black from Kosir Valley) narodilo 8 miminek, barvy hezky půl na půl a kluci to vyhráli nad holkami 5:3
Více fotek a informací najdete ZDE 
 
 

  
20. 3. 2011 - představujeme některá Bellsíkova štěňátka:
 
  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Do nového roku jsme vstoupili s jednou krásnou novinkou - Bellsík se stal otcem! V jeho rodné chovatelské stanici se mu s fenečkou Patricou (vom Traumland Woblitz-See) narodilo 9 nádherných štěňátek a to ve složení 8 holčiček a 1 kluk. 2 fenečky jsou tricolorní, ostatní štěňátka zlatá. Více informací o štěňátkách a jejich mamince najdete na stránkách www.zjasminovychhor.ic.cz nebo na tel. 776 599 471. Více fotek najdete v naší fotogalerii ZDE.
 
 
 
 
 

   
O víkendu 16. a 17. října byl malý koliácký svátek - v kynologickém areálu v Praze - Rychetech se konala se klubová a speciální výstava Klubu chovatelů collií a sheltií. Bellsínu jsem přihlásila na oba dva dny a po oba dva dny jsme si odváželi CACe. Předvedení z mého pohledu nic moc, protože náš miláček předváděl při rozhodování o nejlepším psovi ne sebe a svůj krásný výraz, ale hlavně svůj nezastavitelný štěkot hodný třídy dorostu a ne vítězůsad I přesto posudky od německých rozhodčích p. Haralda Steinmetze a Klause Frankenbergera znějí moc hezky:
1) "Nice sable dog, nicely set ears and eyes, rounded foreface, nice body proportion, nice coat, nicely presented, good temperament"
2) "Sable dog of very good size and with god coat, very nice head with an sweet expression, full foreface, complete bite, good angulation, good mover."
 
Fotky z výstavy najdete v naší fotogaleri na rajčeti - klik
 
A tady je jedna aktuální fotka Bellse ve věku 3,5 roku:
 
 
 
22. 6. 2010 byl Bellsíkovi oficiálně potvrzen titul GRANDŠAMPION ČR,
který získal ve věku 3 roky a 3 měsíce

 Při té příležitosti jsem si trochu zavzpomínala a zrekapitulovala celou naši výstavní kariéru a udělala celkový přehled našich úspěchů, k nahlédnutí jsou prozatím v excelu:

  A tady je malé shrnutí výstav, kterých jsme se prozatím zúčastnili v letošním roce:

1) Dubnová CACIB v Českých Budějovicích – když si na ni vzpomenu, tak ještě teď mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě. Vše bylo super, hezký slunečný den, kruh venku, můj oblíbený rozhodčí, Bellsína dostal CAC, moc hezky se předváděl, prostě pohoda… V klídku míříme domů, hlavou se mi hodí dojmy z celého dne… najednou se zamyslím nad tím, kam jsem vlastně dala desky s papírama… vidím, jak přicházím k autu, v jedné ruce desky, v druhé vodítko, desky odkládám na střechu auta, dávám Bellsíkovi napít před cestou, ukládám ho do auta, odjíždíme z výstaviště… desky zůstávají na střeše… Tohle mi došlo zhruba 50 kiláků za Budějovicemi, takže stavíme, prohrabu věci, desky samozřejmě nikde, takže je mi jasný, kde asi tak skončily… Pokoušíme se o nemožný a vracíme se zpátky do Budějovic.. Jsem smířená s tím, že svojí blbostí jsem si právě udělala bezpapírovýho pesana a přemýšlím nad nejhorším, jak vyběhávám nový rodokmen… U vstupu na výstaviště mě odkážou na vrátnici, přilítnu tam, vychrlím na vrátného, jak jsem blbá a jestli se náhodou nenašly modrý desky s rodokmenem – při jeho odpovědi „A víte že jo!“ jsem měla chuť skákat radostí metr vysoko. Tímto děkuji hodnému neznámému nálezci – pánovi na kole, který je prý našel celkem pěkný kousek od výstaviště na hlavní silnici se slušným provozem a odevzdal je na vrátnici. Když jsem do nich nakoukla, tak jsem se nestačila divit, co všechno jsem v nich ten den vezla s sebou – nejen PP, ale i bonitační list a všechny posudky a kartičky z výstav z loňského roku … a proč ??? To fakt netuším… prostě čím jsem starší, tím jsem blbější…

Fotky jsou ZDE

2) Květnová CACIB v Litoměřicích – také moje oblíbená, nemáme to daleko, předtím jsme tu byli dvakrát, vždycky vyšlo moc hezký počasí a kruh venku, poprvé tu Bellsína dodělal junior šampíka, podruhé šampíka. Na grandšampiona nám chyběl jeden CAC, tak že by letos zase tady... Počásko zase super, ale ouha - o kruhu venku jsme si mohli nechat zdát, hezky šup do narvané haly.. No a další důležitá věc, která chyběla – rozhodčí, který by alespoň trochu rozuměl koliím… Z posuzování gruzínského rozhodčího jsem byla celkem "rozčarovaná" a určitě jsem nebyla sama... Do třetice se na nás tedy štěstí neusmálo a výsledek byl res. CAC.

3) Červnová CAC v Klatovech – tady jsme byli poprvé letos a dopadlo to výborně – Bellsína tu dostal od pí. rozhodčí M. Svobodové CAC s parádním posudkem a splnil tak podmínky pro udělení titulu ČESKÝ GRANDŠAMPION. Další den po výstavě mi pak náš „GRAND“ dal pěkně najevo, že už mu nějaké výstavy můžou být ukradený a dá pořádně zabrat svému udržovanému kožíšku – před sluníčkem, které o sobě dalo konečně pořádně vědět, si našel moc príma schovku – zalezl pod bagr a pořádně mu vyleštil podvozek…panička šla do mdlob…

Fotky jsou ZDE

 

 

Letí to letí a Bellsína se v únoru přehoupl do 3. roku svého života...

 

 


TOPlist