Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 03.01.2015 10:26:38 

BELLS z Jasmínových hor - kolie dlouhosrstá

 

Všem přejeme krásné prožití vánočních svátků a do nového roku vykročení tou správnou tlapkou!

 


Aktualizace 19. 12.

Postupně jsem doplnila všechny výsledky z výstav, kterých jsme se v tomto roce zúčastnili. Podívali jsme se také do Německa, na Slovensko, ale většinou převažovaly české výstavy. Z říjnové národní výstavy v Brně jsme si stejně jako v loňském roce přivezli národního vítěze. V červnu byl Bellsíkovi potvrzen titul Champion ČR a tím se mi splnil můj cíl pro letošní výstavní rok.

Ještě se také vrátím na začátek července - léto jsme již "tradičně" (podruhé ) zahájili výcvikovým táborem "Léto s Lassií". Bellsína se k agility dostal opět přesně po roce, protože se mi bohužel nedařilo protlačit nás na nějaký cvičák v dostupném okolí, kde by se tréninky daly zkloubit s mojí pracovní dobou. A tak jsem nás opět přihlásila do začátečníků a navazovali jsme na to, co jsme se naučili vloni. Z tábora jsem odjížděla s předsevzetím, že přece nemůžeme zůstat věčnými začátečníky a tak jsem opět rozhodila sítě. Nakonec se přece jen zadařilo se a od září trénujeme v OSA Jahoda Kladno. Později jsem k agility přidala také opět pravidelné tréninky poslušnosti, tak snad v příštím roce dopadne nějaká ta základní zkouška...

A na závěr jedna malá aktuální aktualitka

V německém magazínu COLLIE REVUE vyšel článek o Bellsíkově tátovi Percym a kdo se pozorně podívá, najde tam mezi úspěšnými potomky i Bellse a tuto jeho fotku:

Děkujeme Percyho chovatelce, paní Inně Eggert za tento předvánoční dáreček!!!

 

 


 

Aktualizaci prozatím připravujeme a postupně na ní budeme pracovat

V první řadě ale musíme popřát našemu Donečkovi - 5. 10. oslavil své 13. narozeniny!!!

 

 

Aktualizace 25. 5. - malá rekapitulace našeho jarního výstavního klání:

 • 4. 4. jsme opět po roce zavítali do Drážďan na národní výstavu. Kolie dlouhosrstá tu byla s celkem 51 přihlášenými psy druhé nejpočetnější plemeno celé výstavy. Ve třídě otevřené se nás sešlo 14, Bells dostal od paní rozhodčí H. Müller-Heintz známku výborná.  

   

   
 • 25. 4. jsme na mezinárodce v Českých Budějovicích dostali od p. rozhodčího M. Václavíka výbornou 3.

 

 • 2. 5. - V první květnovou sobotu přišla na řadu mezinárodka v Praze, kam jsme vyrazili v doprovodu moc milé společnosti – koliáka Brumly a jeho paničky, s kterými se známe z  Léta z Lassií a bydlí nedaleko od nás. Brumlíka jsem také nakonec předváděla v kruhu ve třídě mladých a musím se přiznat, že to pro mě byl trochu oříšek, protože Brumlík je opravdu „kus kolie" Cizího pejska jsem navíc předváděla úplně poprvé. S Bellsíkem jsme poté v otevřené třídě přidali do sbírky další výbornou 3.  

 • 16. 5. se v Řepči konala 51. Klubová výstava kolií a šeltií. V nepříjemném deštivém počasí jsme s Bellsíkem vybojovali 4. místo (výborná 4) z 11 psů ve třídě otevřené.
 • 23. 5. – Mezinárodní výstava v Litoměřicích – tady se nám daří a i letos se na nás usmálo štěstí. V otevřené třídě jsme vybojovali V1, CAC. V loňském roce jsme tu dokončili junior šampiona, letos krásnou shodou náhod dotáhli do konce šampiona!!!

 

Prozatím nemáme přihlášenou žádnou další výstavu, a tak si od nich na chvíli odpočineme.

 

 

Nové fotky Bellsíka z března:

 

Aktualizace 14. 2. 2009:

Přejeme všechno nejlepší a spokojený psí život také všem Bellsovým sourozencům z vrhu B !!!

 

 • Byli jsme na naší první letošní výstavě - dvoudenní mezinárodce v Brně a Bells poprvé byl přihlášen do třídy otevřené
  • Sobota 7. 2. - výborný (rozhodčí P. Krol - PL)
  • Neděle 8. 2. - výborný 2 (rozhodčí O. Vondrouš - CZ)

 

 • Bells v soutěži Pes roku 2008

Pes roku je bodovací soutěž o nejúspěšnějšího psa/fenu výstavní sezóny. Tuto soutěž každoročně vyhlašuje Klub chovatelů collií a sheltií Praha zvlášť pro plemeno kolie dlouhosrstá, kolie krátkosrstá a šeltie. Vyhlašována je pro kategorie dorostu, veteránů, mladých, dospělých a vyhodnocuje se i nejlepší chovatelská stanice.

Bellsík byl část výstavní sezony 2008 ve třídě mladých a poté v mezitřídě. Jeho započítané body byly tudíž rozděleny do dvou kategorií: do kategorie PSI - MLADÍ, kde obsadil 3. MÍSTO, a do kategorie PSI -DOSPĚLÍ, ve které získal 5. MÍSTO!!!

Kompletní výsledky soutěže Pes roku 2008 - kolie dlouhosrstá najdete ZDE.

Aktualizace 31. 1. 2009 - nové fotky Bellsíka ve věku téměř 2 let - zde

 

 • aktualizace 11. 12. - poslední výstava, které jsme se pro letošní rok zúčastnili, byla moje oblíbená mezinárodka v Praze Letňanech 16. 11. Bellsík zakončil naši druhou výstavní sezónu krásným výsledkem - výborný 1 CAC, res. CACIB

S výstavním kruhem se tedy na nějakou dobu loučíme. Velké poděkování patří všem, kteří nás v tomto roce na výstavách doprovázeli, podporovali nás a drželi nám palce! Speciální díky letí pro našeho "supporťáka č. 1" Kristinu a také pro našeho neúnavného procházkového kámoše Pupáka!!!

 

 • aktualizace 8. 11. - od poslední aktualizace uplynula zase pořádně dlouhá doba, během které jsme se zúčastnili následujících výstav: 18. a 19. října. nás čekaly dvě výstavy v jednom víkendu, nejprve národní v Brně, odkud jsme si odvezli dalšího CACe a navíc národního vítěze. Další den na klubové výstavě v Mladé Boleslavi byla mezitřída posouzena docela přísně, když pouze jeden pes ze šesti získal výbornou a ostatní velmi dobrou. Bellsík dostal známku velmi dobrý 2.

 

6. září jsme vyrazili na krajskou výstavu do Rybníků u Dobříše, která se zde konala úplně poprvé a určitě se povedla. Bellsík, stále v mezitřídě, získal ocenění výborný 1, vítěz třídy.

27. září jsme Budějovickou mezinárodku spojili s víkendem na Šumavě a dalo dost práce udržet Bellsíka do soboty ve „výstavyschopném“ stavu, ale nakonec se zadařilo a vybojovali jsme CACe.

 

Poslední tečka za letošní výstavní sezónou nás stejně jako v loňské roce čeká v nedalekých Letňanech již příští týden.

 • aktualizace 28. 8. - dlouho jsme se nedostali k aktulizaci, tak je nejvyšší čas to napravit...
  • Po zhruba dvouměsíční výstavní pauze jsme se dostali opět do kruhu 19. 7. na národní výstavě v Mladé Boleslavi. Bellsík neměl bohužel úplně v pořádku zadní nožku, na kterou trochu kulhal. To jediné mu pokazilo jeho hodnocení – od polské rozhodčí A. Kochann jsme si odnesli známku velmi dobrý 2.

  • V červenci nám byl potvrzen titul JUNIOR ŠAMPION ČR
  • Na přelomu července a srpna nemohl Bellsík chybět na dovolené v Krkonoších, užil si spousty pěších túr a do svých psích zážitků si připsal i výšlap na Sněžku. Také měl slíbenou výstavu v Polsku, ale nakonec jsme dali přednost přírodě a tak z ní protentokrát sešlo.

         

  • Na 9. 8. byla přihlášena krajská výstava na Kladně – přivítala nás dlouhatánská fronta u veterinární kontroly a neskutečně nacpaná sportovní hala. Od paní rozhodčí Pavlíkové jsme dostali známku výborný 2 a byli jsme rádi, že se nemusíme v tomhle šíleném prostředí víc zdržovat a pokračovat v dalších soutěžích. Poučení pro příště - Kladno nikdy více
  • 23. 8. jsme nemohli chybět na speciální výstavě pro kolie v Praze Krči, máme na ni moc pěkné vzpomínky z loňského roku  Posuzování slovenského rozhodčího p. Havelky a jeho hlasité komentáře mě vždycky zaujmou, o to víc jsem byla zvědavá, jak okomentuje Bellsíka. V mezitřídě byla opět hojná účast a to devět psů. Jen čtyři z nich dostali výbornou - Bells mezi nimi!!! Ale dál jsem podle průběhu posuzování vůbec nedokázala odhadnout, jak asi dopadneme a vůbec jsem nedoufala, že tak skvěle – VÝBORNÝ 2, res. CAC. Bellsík byl taky spokojený a na závěr si neodpoustil svůj vítězný tanec Poté nás čekala ještě bonitace, kde byl uznán jako CHOVNÝ.

 

 • aktualizace 17. 7. - ve dnech 5. - 12. 7. jsme se zúčastnili pro nás prvního ročníku výcvikového tábora pro kolie a šeltie "Léto s Lassií" a byl to opravdu příjemný týden ve společnosti moc fajn lidí a spousty pejsků. Byla zde možnost vybrat výcvik agility, poslušnosti nebo tance se psem. Moje volba padla na agility, které jsme si zde oba vyzkoušeli úplně poprvé a doufám, že ne naposledy..

  Více fotek najdete ZDE.

 • aktualizace 10. 6. - prozatím máme výstavní pauzu a tak nemusíme jako obvykle v pátek před každou výstavou načesávat, zastříhavat, balit věci a hlavně brzy vstávat. Místo toho jsme v pátek 6. 6. mohli vyrazit s Donem a jeho paničkou na tradiční výlet do nedalekých Lidic. A aby měl Bellsík přehled, kam všude se podíval, byla přidána sekce "Psí výlety a akce", kde budou odkazy na fotečky...

 • novinky - 24. 5. jsme vyrazili na mezinárodní výstavu NORD BOHEMIA CANIS do Litoměřic. Bellsíkovi bylo v polovině května 15 měsíců a tak jsem se rozhodla, že ho zkusím přihlásit do mezitřídy. A vyplatilo se.. Bellsík získal V1, CAC a res. CACIB a má splněné podmínky pro udělení titulu "ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION"!!!

   

 • aktualizace 20. 5. - do sekce "Psí kámoši" přidány odkazy na fotoalbum Dona a Bethany

 • novinky - 8. 5. jsme si udělali výlet do jižních Čech na hlubockou krajskou výstavu, která se konala v moc hezkém prostředí na zámku Ohrada. Bellsík dostal známku výborný 2 a byl moc spokojený, protože se pořádně vylítal s ostatními pejsky a podíval se na zámek v Hluboké, kde se naparoval jako pravý šlechtic.. Další fotky najdete ZDE

 • novinky - 3. 5. se konala v Řepči u Tábora klubová výstava kolií a šeltií a tuhle skvělou akci jsme si samozřejmě nenechali ujít. V naší třídě nastoupilo celkem 8 psů včetně dvou Bellsíkových brášků a Bellsisa skončil opět "na bedně" a radoval se ze 3. místa!!!

 • novinky 28. 4. - o víkendu jsme si užili doslova "výstavní maraton". Zahřívací kolo proběhlo v sobotu 26. 4. na krajské výstavě v Mladé Boleslavi, odkud si Bellsík odvezl známku výborný 1. V neděli nás pak čekala cesta do Drážďan, kde se konala národní výstava. I přes dlouhé čekání na posouzení se Bellsík předváděl skoro jako profík a v silné konkurenci vybojoval známku výborný 3! Velikou radost nám udělala také ségra Brigittka - gratulujeme k V4!!!

 • aktualizace 24. 4. - do sekce Výstavy 2008 přidán odkaz na fotogalerii z výstavy v Nitře

 • V sobotu 19. 4. jsme vyrazili na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic  a výlet to byl velmi příjemný. Bellsík byl moc šikovný, zadařilo se a domů jsme vezli CAJCe!!!

    

 • 17. 4. - aktualizace sekce "Psí kámoši" - přidán odkaz na fotoalbum Pupáka

 • aktualizace 16. 4. 2008 - v neděli 13. 4. to byl přesně 1 rok, co jsme si přivezli Bellsíka. Vloni to hezky vyšlo na pátek třináctého a pak že je to nešťastný den Já byla pochopitelně ten nejšťastnější člověk na světě, že už mám tu malou kolií kuličku doma. A takhle vypadá rok poté...

   

       

 • 2. 4. 2008 - přídány nové fotky Bellse z Velikonočního pondělí

   

 • 29. 3. 2008 - byli jsme na výstavě v Nitře - více ve VÝSTAVY 2008

 

 

TOPlist